how to Joomla

Menu Strony

Potrzeby Kościoła

✞ Najnowsze artykuły 2019 rok

Parafia Niebylec, 30-08-2018 r.

O niezwykłej parafialnej pielgrzymce do Sanktuariów Europy.

miniat se

  W dniach od 9-16 lipca 2018 roku dane nam było uczestniczyć w pielgrzymce parafialnej po Sanktuariach Europy. Pielgrzymkę rozpoczęliśmy Mszą świętą w kościele w Niebylcu i o godz. 7:00 wyruszyliśmy wygodnym autokarem przez Niemcy do La Salette, które znajduje się w środku francuskich Alp na wysokości 1800 m n.p.m.

 

 

 

Na górze La Salette 19 września 1846 roku ukazała się Matka Boża rodzeństwu – 15-letniej Melanii i 11-letniemu Maksyminowi. Dzieci pochodziły z biednej rodziny, nie umiały czytać, pisać ani modlić się. Zobaczyły piękną postać kobiety, która siedziała wewnątrz kuli światła, zakrywała twarz dłońmi i płakała. Matka Boża wygłosiła do dzieci orędzie nawołujące do modlitwy oraz nawrócenia i poprosiła, aby dobrze się modlić. Na koniec rzekła: „A więc moje dzieci ogłoście to całemu mojemu ludowi”. Po tych słowach wzniosła się ku górze, a na miejscu gdzie siedziała wytrysnęło źródełko, z którego wody mają moc uzdrawiającą i nawracającą. Obecnie obok źródełka znajduje się figura Matki Bożej Płaczącej oraz Matki Bożej z rodzeństwem. Sześć lat później rozpoczęto na górze La Salette budowę bazyliki. Znajduje się tam również Dom Pielgrzyma, gdzie nocowaliśmy. O godzinie 20:30 odbywa się w bazylice modlitwa wieczorna w kilku językach, po której pielgrzymi wychodzą ze świecami na zewnątrz i trasą Drogi Krzyżowej przechodzi procesja, w której uczestniczyliśmy.
Lourdes to miejsce wybrane przez Matkę Bożą dla Bernadety. Matka Boża przyszła, aby przekazać światu swoje przesłanie, wskazując źródło, z którego płyną zdroje łask. Było to 11 lutego 1858 roku w zimny poranek, kiedy 14-letnia Bernadeta przyszła na rzekę Gave w pobliżu masywu skalnego, wznoszące się na wysokości około 30 metrów, by zbierać chrust na opał. Od strony groty usłyszała głos, zobaczyła światło oraz postać kobiecą, ubraną na biało z niebieską szarfą i różańcem w ręku. Piękna Pani – jak nazwała ją Bernadeta, po chwili zniknęła. Potem objawiała się jeszcze siedemnaście razy. Swoje imię wyjawiła dopiero pojawiając się piętnasty raz. Podczas wszystkich wizyt Bernadeta odmawiała różaniec i modliła się razem z Panią. Matka Boża prosiła Bernadetę o pokutę i modlitwę za grzeszników. Prosiła też o wybudowanie w tym miejscu kaplicy.
Szczególnym wydarzeniem w Lourdes jest procesja chorych przed Bazyliką Różańcową z błogosławieństwem chorych. Można tam zobaczyć wielu ludzi na wózkach inwalidzkich. Msze święte sprawowane w Grocie Objawień, w których uczestniczyliśmy zapadają głęboko w pamięć.
Santiago de Compostela, które wzięło swoją nazwę od świętego Jakuba i spadających gwiazd. W języku łacińskim Sant – święty, Tiago – Jakub, campus stellae – pole gwiazd, czyli „święty Jakub z pola gwiazd”.
W pięknej katedrze, która w tym miejscu powstała, w głównym ołtarzu znajduje się figura świętego Jakuba, do której pielgrzymi podchodzą, obejmując ją i prosząc o wstawiennictwo w swoich intencjach
Fatima jest jednym z największych miejsc Pielgrzymek Maryjnych na świecie.
101 lat temu 13 maja 1917 roku trójka młodych pastuszków, rodzeństwo – Hiacynta i Franciszek oraz ich kuzynka Łucja spacerowała po miejscu zwanym Cova da Iria (Dolina Pokoju). Nagle przed jednym z dębów pojawiła się kobieta w białym stroju otoczona światłem. Hiacynta ją widziała i słyszała, Franciszek tylko słyszał, natomiast tylko Łucja z nią rozmawiała. Objawienia były dzieciom dwukrotnie zapowiadane przez anioła i powtarzały się przez kolejne pięć miesięcy, aż do 13 października 1917, kiedy to Matka Boża objawiła się ostatni raz. Czwarte objawienie nastąpiło 19 sierpnia w innym miejscu. Dopiero podczas ostatniego objawienia Matka Boża wyjawiła swoją tożsamość nazywając się Matką Bożą Różańcową. Dla uczczenia kultu Matki Bożej wybudowano w tym miejscu kaplicę oraz później Sanktuarium.
Składamy serdeczne podziękowania Karolinie Przyboś za udostępnienie zdjęć do naszych wspomnień.


Ks. Czesław Goraj

 

 

 

 
Foto - relacja
 
 

Przegląd art. 2018 r.

  Parafia Niebylec,19-10-2019 r. Intencje Mszalne w bieżącym tygodniu.     

Czytaj cały artykuł
Intencje Mszy Św. 19-10-2019

Parafia Niebylec, 19-10-2019 r. XXIX Niedziela Zwykła.     1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Misyjny. W następną niedzielę składka przeznaczona będzie na misje. Zapraszamy do wspólnej…

Czytaj cały artykuł
Informacje Duszpasterskie 19-10-2019

Parafia Niebylec, 05-10-2019 r. Parafialna piesza pielgrzymka z Niebylca do Czudca.     W minioną sobotę uczestniczyliśmy w parafialnej pieszej pielgrzymce z Niebylca do Czudca.…

Czytaj cały artykuł
Parafialna piesza pielgrzymka z Niebylca do Czudca

Parafia Niebylec, 15-08-2019 r. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.   Dzisiaj w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny dziękowaliśmy Panu Bogu za płody ziemi. Przedstawiciele poszczególnych…

Czytaj cały artykuł
Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Parafia Niebylec, 29-06-2019 r. Boże Ciało 2019 rok.   Zapraszamy do oglądania fotorelacji.  

Czytaj cały artykuł
Boże Ciało 2019 rok

Parafia Niebylec, 05-05-2019 r. Parafialna pielgrzymka do Świętej Lipki, Gietrzwałdu i Torunia.     W dniach 26-28 kwietnia odbyła się parafialna pielgrzymka do Świętej Lipki,…

Czytaj cały artykuł
Parafialna pielgrzymka do Świętej Lipki, Gietrzwałdu i Torunia.

Parafia Niebylec, 07-05-2019 r. Odpust parafialny ku czci Znalezienia Świętego Krzyża 2019       Zapraszamy do oglądania fotorelacji.  

Czytaj cały artykuł
Odpust parafialny ku czci Znalezienia Świętego Krzyża 2019

Parafia Niebylec, 21-04-2019 r. Galeria Triduum Paschalne 2019.       Zapraszamy do oglądania fotorelacji z Triduum Paschalne 2019 rok.  

Czytaj cały artykuł
Galeria Triduum Paschalne 2019

Parafia Niebylec, 21-04-2019 r. Życzenia od Księży - Wielkanoc 2019.     Każdego roku w Uroczystość Wielkiej Nocy – dzięki wierze i liturgii Kościoła –…

Czytaj cały artykuł
Życzenia od Księży - Wielkanoc 2019

  Parafia Niebylec, 13-04-2019 r.   Adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewne w Niebylcu.       

Czytaj cały artykuł
Adoracja Najświętszego Sakramentu Grup Modlitewnych  Parafii Niebylec

  Parafia Niebylec, 13-04-2019 r.   Adoracja Najświętszego Sakramentu Wierni Parafii w Niebylcu.         

Czytaj cały artykuł
Adoracja Najświętszego Sakramentu Wierni  Parafii Niebylec

Niebylec, dnia 19-02-2019 r. Kronika Parafialna AD 2018        Zapraszamy do odwiedzin Kroniki Parafialnej za 2018 rok.    

Czytaj cały artykuł
Kronika Parafialna AD 2018

Parafia Niebylec, 11-11-2018 r. 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI. Dzisiaj o godz. 11 uroczystą Mszą Świętą dziękowaliśmy Panu Bogu za 100 lat niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego…

Czytaj cały artykuł
100 lat Niepodległości

Parafia Niebylec, 01-11-2018 r. Tytuł Procesje na cmentarzach parafialnych 1. listopada.   Dzisiaj, w Uroczystość Wszystkich Świętych po południu na cmentarzach naszej parafii (w Niebylcu…

Czytaj cały artykuł
Tytuł Procesje na cmentarzach parafialnych 1. listopada

Parafia Niebylec, 22-10-2018 r. 25 lat istnienia Caritas w Niebylcu.   Dzisiaj nasz Parafialny Zespół Caritas w Niebylcu obchodził 25 lat swojej działalności. Z tej…

Czytaj cały artykuł
25 lat istnienia Caritas w Niebylcu

Parafia Niebylec, 15-10-2018 r. Peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki.   Dzisiaj w naszej parafii gościmy relikwie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci, młodzieży, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży…

Czytaj cały artykuł
 Peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki

Parafia Niebylec, 15-09-2018 r. Piesza pielgrzymka do Czudca.   Dzisiaj, 15. września uczestniczyliśmy w pieszej pielgrzymce z Niebylca do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Czudcu.…

Czytaj cały artykuł
Piesza pielgrzymka do Czudca

Parafia Niebylec, 02-09-2018 r. Ostatnie pożegnanie Krystyny Lubas.   Dnia 1. września 2018r. w naszej parafii pożegnaliśmy mamę ks. Zbigniewa Lubasa, panią Krystynę Lubas. Pani…

Czytaj cały artykuł
Ostatnie pożegnanie Krystyny Lubas

Parafia Niebylec, 30-08-2018 r. O niezwykłej parafialnej pielgrzymce do Sanktuariów Europy.   W dniach od 9-16 lipca 2018 roku dane nam było uczestniczyć w pielgrzymce…

Czytaj cały artykuł
O niezwykłej parafialnej pielgrzymce do Sanktuariów Europy.

Parafia Niebylec, 25-08-2018 r. Kalwaria Pacławska - Pielgrzymka 2018 r.    Pielgrzymki towarzyszyły chrześcijaństwu od jego zarania. Pierwszym, najważniejszym celem pielgrzymowania wyznawców Chrystusa była i…

Czytaj cały artykuł
Kalwaria Pacławska - Pielgrzymka 2018 r