how to Joomla

Menu Strony

Potrzeby Kościoła

✞ Najnowsze artykuły 2019 rok

Parafia Niebylec, 05-05-2019 r.

Parafialna pielgrzymka do Świętej Lipki, Gietrzwałdu i Torunia.

 

3. Święta Lipka 27.04 m

 

W dniach 26-28 kwietnia odbyła się parafialna pielgrzymka do Świętej Lipki, Gietrzwałdu i Torunia. Ok. 50 osobowa grupa wiernych pod opieką ks. Proboszcza Czesława Goraja wybrała do Sanktuariów Maryjnych leżących na północy kraju. Z modlitwą i pieśnią na ustach wyruszyli o godz. 21 w piątek by już we wczesny sobotni poranek witać Maryję czczoną w Świętej Lipce.

Sanktuarium Matki Jedności Chrześcijan w Świętej Lipce jest nazywane Częstochową Północy. Leży na północnym krańcu Polski, w odległości około 70 kilometrów na północny wschód od Olsztyna i 6 kilometrów na wschód od Reszla. W ołtarzu głównym umieszczony jest obraz Matki Bożej, wzorowany na ikonie Matki Bożej z rzymskiej Bazyliki Większej Matki Bożej. W sanktuarium posługują księża jezuici. O godz. 7.00 została odprawiona Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył nasz ksiądz Proboszcz a wszyscy modlili się w intencjach sobie wiadomych. Był też czas na podziwianie obiektu zabytkowego niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. W bazylice znajdują się także barokowe organy z ruchomymi figurkami, wykonane w 1721r. zaliczane do tej samej kategorii jak te z Oliwy czy Leżajska.
Następnie pielgrzymi szlak prowadził Gietrzwałdu, gdzie modlili się na dróżkach różańcowych i wysłuchali pełnego ekspresji rysu historycznego o objawieniach Maryi 13 letniej Justynie Szafryńskiej i 12 letniej Barbarze Samulowskiej. Objawienia te trwały od 27 czerwca do 16 września 1877r. Matka Boża przemówiła do nich po polsku. Matka Boża, na zapytanie dziewczynek: Kto Ty Jesteś? Odpowiedziała: „Jestem Najświętsza Panna Maryja Niepokalanie Poczęta.” Na pytanie czego żądasz Matko Boża? padła odpowiedź: „Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec !” W Gietrzwałdzie jest też źródełko wody pobłogosławione przez Maryję.
Późnym popołudniem pielgrzymi dotarli do Torunia, gdzie dodatkowym opiekunem grupy został ks. Jakub Nagi. Oprowadził on grupę po radiu” Maryja” i Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Ważnym miejscem odwiedzonym przez grupę była miejscowość Górsk. To tutaj 19 października 1984r. został uprowadzony wracający z Bydgoszczy ks. Jerzy Popiełuszko i tutaj zaczęła się Jego droga do męczeństwa.
Po odpoczynku w ośrodku „Caritas”, w niedzielny poranek pielgrzymi udali się na zwiedzanie Starego Miasta Torunia. A zwieńczeniem pielgrzymki była Msza św. w kościele NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, którego piękno i symbolikę można było zobaczyć dzień wcześniej.
Dziękując Panu Bogu przez pośrednictwo Maryi za piękny czas pielgrzymowania, wszystkim, którzy spełniali opiekę nad grupą, pełni wyjątkowych przeżyć i wrażeń, umocnieni w wierze, witali z powrotem ziemię niebylecką z nadzieją na kolejne bliższe czy dalsze pielgrzymowanie.

 

  • 1. Święta Lipka 27.04.2019

Kliknij w obraz i oglądaj galerię.

 

Przegląd art. 2018 r.

  Parafia Niebylec,19-10-2019 r. Intencje Mszalne w bieżącym tygodniu.     

Czytaj cały artykuł
Intencje Mszy Św. 19-10-2019

Parafia Niebylec, 19-10-2019 r. XXIX Niedziela Zwykła.     1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Misyjny. W następną niedzielę składka przeznaczona będzie na misje. Zapraszamy do wspólnej…

Czytaj cały artykuł
Informacje Duszpasterskie 19-10-2019

Parafia Niebylec, 05-10-2019 r. Parafialna piesza pielgrzymka z Niebylca do Czudca.     W minioną sobotę uczestniczyliśmy w parafialnej pieszej pielgrzymce z Niebylca do Czudca.…

Czytaj cały artykuł
Parafialna piesza pielgrzymka z Niebylca do Czudca

Parafia Niebylec, 15-08-2019 r. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.   Dzisiaj w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny dziękowaliśmy Panu Bogu za płody ziemi. Przedstawiciele poszczególnych…

Czytaj cały artykuł
Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Parafia Niebylec, 29-06-2019 r. Boże Ciało 2019 rok.   Zapraszamy do oglądania fotorelacji.  

Czytaj cały artykuł
Boże Ciało 2019 rok

Parafia Niebylec, 05-05-2019 r. Parafialna pielgrzymka do Świętej Lipki, Gietrzwałdu i Torunia.     W dniach 26-28 kwietnia odbyła się parafialna pielgrzymka do Świętej Lipki,…

Czytaj cały artykuł
Parafialna pielgrzymka do Świętej Lipki, Gietrzwałdu i Torunia.

Parafia Niebylec, 07-05-2019 r. Odpust parafialny ku czci Znalezienia Świętego Krzyża 2019       Zapraszamy do oglądania fotorelacji.  

Czytaj cały artykuł
Odpust parafialny ku czci Znalezienia Świętego Krzyża 2019

Parafia Niebylec, 21-04-2019 r. Galeria Triduum Paschalne 2019.       Zapraszamy do oglądania fotorelacji z Triduum Paschalne 2019 rok.  

Czytaj cały artykuł
Galeria Triduum Paschalne 2019

Parafia Niebylec, 21-04-2019 r. Życzenia od Księży - Wielkanoc 2019.     Każdego roku w Uroczystość Wielkiej Nocy – dzięki wierze i liturgii Kościoła –…

Czytaj cały artykuł
Życzenia od Księży - Wielkanoc 2019

  Parafia Niebylec, 13-04-2019 r.   Adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewne w Niebylcu.       

Czytaj cały artykuł
Adoracja Najświętszego Sakramentu Grup Modlitewnych  Parafii Niebylec

  Parafia Niebylec, 13-04-2019 r.   Adoracja Najświętszego Sakramentu Wierni Parafii w Niebylcu.         

Czytaj cały artykuł
Adoracja Najświętszego Sakramentu Wierni  Parafii Niebylec

Niebylec, dnia 19-02-2019 r. Kronika Parafialna AD 2018        Zapraszamy do odwiedzin Kroniki Parafialnej za 2018 rok.    

Czytaj cały artykuł
Kronika Parafialna AD 2018

Parafia Niebylec, 11-11-2018 r. 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI. Dzisiaj o godz. 11 uroczystą Mszą Świętą dziękowaliśmy Panu Bogu za 100 lat niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego…

Czytaj cały artykuł
100 lat Niepodległości

Parafia Niebylec, 01-11-2018 r. Tytuł Procesje na cmentarzach parafialnych 1. listopada.   Dzisiaj, w Uroczystość Wszystkich Świętych po południu na cmentarzach naszej parafii (w Niebylcu…

Czytaj cały artykuł
Tytuł Procesje na cmentarzach parafialnych 1. listopada

Parafia Niebylec, 22-10-2018 r. 25 lat istnienia Caritas w Niebylcu.   Dzisiaj nasz Parafialny Zespół Caritas w Niebylcu obchodził 25 lat swojej działalności. Z tej…

Czytaj cały artykuł
25 lat istnienia Caritas w Niebylcu

Parafia Niebylec, 15-10-2018 r. Peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki.   Dzisiaj w naszej parafii gościmy relikwie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci, młodzieży, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży…

Czytaj cały artykuł
 Peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki

Parafia Niebylec, 15-09-2018 r. Piesza pielgrzymka do Czudca.   Dzisiaj, 15. września uczestniczyliśmy w pieszej pielgrzymce z Niebylca do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Czudcu.…

Czytaj cały artykuł
Piesza pielgrzymka do Czudca

Parafia Niebylec, 02-09-2018 r. Ostatnie pożegnanie Krystyny Lubas.   Dnia 1. września 2018r. w naszej parafii pożegnaliśmy mamę ks. Zbigniewa Lubasa, panią Krystynę Lubas. Pani…

Czytaj cały artykuł
Ostatnie pożegnanie Krystyny Lubas

Parafia Niebylec, 30-08-2018 r. O niezwykłej parafialnej pielgrzymce do Sanktuariów Europy.   W dniach od 9-16 lipca 2018 roku dane nam było uczestniczyć w pielgrzymce…

Czytaj cały artykuł
O niezwykłej parafialnej pielgrzymce do Sanktuariów Europy.

Parafia Niebylec, 25-08-2018 r. Kalwaria Pacławska - Pielgrzymka 2018 r.    Pielgrzymki towarzyszyły chrześcijaństwu od jego zarania. Pierwszym, najważniejszym celem pielgrzymowania wyznawców Chrystusa była i…

Czytaj cały artykuł
Kalwaria Pacławska - Pielgrzymka 2018 r