Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Menu Strony

Parafia Niebylec, 23.06.2016 r.

Pielgrzymka przygotowana przez Caritas parafialny

Pielgrzymka 4 spotkań – tak można określić wyjazd przygotowany przez zespół Caritas. Piątkową nocą autokar wyruszył z pielgrzymami, by 18 czerwca znaleźć się na trasie pielgrzymki. Pierwsze spotkanie to relacja z Bogiem. W pielgrzymiej drodze towarzyszyła pobożność i modlitewny klimat. Drugie spotkanie – to wizyta u Matki – Maryi w Jasnogórskim Sanktuarium. Niezapomnianym przeżyciem było uczestniczenie w odsłonięciu cudownego obrazu oraz Msza Święta. Wizytę u Matki kończyła droga krzyżowa.

 

Parafia Niebylec, 19.06.2016 r.

Szkoła Aniołów - występ KSM

GPJ

Szkoła Aniołów to tytuł bajki, którą Katolickie Stowarzyszenia Młodzieży przedstawiało 12 VI b.r. O godzinie 12:00 sala Gminnego Ośrodka Kultury zapełniła się po brzegi. Przybyły dzieci, rodzice oraz starsi. W ten czas młodzież z naszej parafii przygotowała występ – bajkę. Pięknym jest fakt, że był to autorski projekt i scenariusz wychodzący z inicjatywy młodych naszej parafii. Morał bajki stawał się nauką dla wszystkich widzów. Tematem wiodącym była obecność anioła stróża i jego opieka nad człowiekiem. Jednak wolna wola każdego z nas, powoduje, że anioł ma czasem wiele pracy nad nami.

Po spektaklu każdy widz otrzymał upominek. Dziękujemy Pani Agnieszce - Dyrektor G.O.K., Panu Januszowi oraz wszystkim Widzom za obecność i okazaną życzliwość dla naszej Młodzieży.

 

Parafia Niebylec, 18.06.2016 r.

XII Niedziela Zwykła.

1. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Jest to szczególna okazja  otrzymania pomocy dla nas przeżywających różnego rodzaju trudności. 

2. W piątek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla wszystkich szkół z terenu parafii o godz. 8.00. Zapraszamy do złożenia dziękczynienia Bogu i ludziom - Władze Samorządowe, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów.

 

Parafia Niebylec, 30.05.2016 r.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusaboze cialo m

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w tym roku obchodziliśmy 26 maja. Po uroczystej Mszy Świętej w pięknej oprawie wyszliśmy na zewnątrz świątyni, by wielbić Boga realnie obecnego w Eucharystycznych postaciach. Procesja przeszła wokół rynku do specjalnie zbudowanych na ten cel czterech ołtarzy. Przy każdym z ołtarzy odczytywany był fragment jednej z czterech Ewangelii, opowiadający o Eucharystii. Cieszy fakt, że w uroczystej procesji wzięło udział tak wielu wiernych. Radością są też dzieci, które posypują drogę procesji kwiatami ku czci Najświętszego Sakramentu. Uroczystość zakończyło błogosławieństwo.

Ścieżka powrotu