dnia: 30 Październik 2014    |    Imieniny obchodzi: Łukasza, Urbana, Augusta

Najnowsze artykuły

Modlitwa za zmarłych

 

Zachęcamy, by w miesiącu listopadzie zyskiwać odpusty za zmarłych. W związku z tym korzystajmy ze spowiedzi w ciągu tygodnia, by w ten sposób w Uroczystość Wszystkich Świętych być w stanie łaski uświęcającej.

 

Zachęcamy również do włączenia swoich bliskich zmarłych w modlitwę wypominków. Są one jednym ze wielu znaków wyrażania naszej modlitewnej pamięci o zmarłych. Pisząc imiona bliskich nam zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie je odczytując prosimy, by ich imiona są zapisane w Bożej księdze życia.

 

 

Parafia Niebylec, 26-10-2014r.

 

Intencje Mszalne w bieżącym tygodniu.

 
Parafia Niebylec, 26. 10. 2014 r.

XXX Niedziela Zwykła

 

 

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje.

W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w niedziele. Po południu Msza św. o 14.00. połączona z procesją na cmentarz i modlitwą za zmarłych. Zapraszamy do udziału naszą Orkiestrę. W Gwoździance również Msza św. o 14.00.

 

 

Niebylec, dnia 22-10-2014r

 

Spotkanie zarządu diecezjalnego KSM.


18 października przedstawiciele naszego parafialnego oddziału KSM wzięli udział w Diecezjalnym Zjeździe zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Spotkanie to stało się okazją, aby w gronie diecezjalnej wspólnoty modlić się podczas Eucharystii, ale także by poznać struktury KSM-u.

 

Przy tej okazji pragniemy przypomnieć i serdecznie zaprosić wszystkich chętnych na spotkania. Zaproszenie kierujemy do młodzieży  z klas: od II gimnazjum do młodzieży studiującej. Spotkania odbywają się w każdą sobotę po Mszy Świętej. Ich celem jest formowanie dojrzałych chrześcijan – młodzieży, która chce kierować się w życiu szlachetnymi wartościami, wzniosłymi ideałami i pragnie rozwijać swoje talenty. Nasze spotkania mają różnoraką formę, więc każdy znajduje na nich coś dla siebie. Jak podają kuluary: „w KSMie siła drzemie!”. Więc tym bardziej zapraszamy. GOTÓW!

 

 

 

Parafia  Niebylec, 12-10-2014r.

 

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

 

 

Parafia Niebylec, 14-09-2014r.


III Pielgrzymka do Matki Bożej Czudeckiej

 

 

Słoneczna sobota 13 IX dla wielu stała się dniem wejścia na szlak pątniczy. Okazją do tego była III Piesza Pielgrzymka z Niebylca do Czudca. Większość osób z wybiciem godziny 8:00 wspólnie wyruszyło spod parafialnego kościoła, inni zaś dołączali w trakcie drogi. Tak utworzyła się grupa pielgrzymia licząca aż 150 pątników!

Zróżnicowaną wiekowo grupę (najmłodszy uczestnik miał 3 lata) łączyła wspólna chęć oddania czci Bogu z pośrednictwem Matki Bożej, dziękczynienie za Jej opiekę oraz prośby osobiste, w tym aby rozpoczęty  nowy rok szkolny dobrze przeżyć. Wspólne wędrowanie cechowało modlitewne skupienia połączone z radosną atmosferą, którą oprócz Przewodnika – ks. Proboszcza, wprowadzały dwie grupy muzyczne: młodzieżowa i tradycyjna. Nie zabrakło również przygód, niczym ze szkoły przetrwania.

Na miejscu, w Czudeckim kościele już czekał proboszcz parafii Czudec i dziekan naszego dekanatu:ks. Antoni Kocoł. Kustosz sanktuarium ukazał piękno i historię kultu Matki Bożej Czudeckiej, który sięga swoimi początkami XVI w. Centralnym punktem była Eucharystia sprawowana przy ołtarzu Matki Bożej. Po niej czekał pielgrzymkowy poczęstunek.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4
Copyright © 2014 Parafia Niebylec.
Designed by mixwebtemplates