Menu Strony

Parafia Niebylec, 03.10.2015 r.

XXVII Niedziela Zwykła

 

1. W tym tygodniu w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zapraszamy przez cały tydzień na modlitwę różańcową o godz. 17.00.


2. Po raz kolejny w naszej wspólnocie parafialnej odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego we wtorek 6 października br. Elektrośmieci gromadzimy przez cały dzień na parkingu przy plebani. Dochód ze zbiórki przeznaczony jest na projekty edukacyjne misjonarzy w Afryce.

 

 

Parafia Niebylec, 27.09.2015 r.

„Za Parafię, za Rodzinę, za Nas”. IV Piesza Pielgrzymka z Niebylca do Czudca.


26 września zapisze się w historii parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Niebylcu. W tym dniu odbyła się IV Piesza Pielgrzymka z Niebylca do Sanktuarium Matki Boskiej w Czudcu. Już od momentu wyruszenia spod murów nowo odmalowanej świątyni parafialnej, w grupie niemal 150 pielgrzymów gościł prawdziwie pątniczy duch. Mimo pochmurnej pogody, uczestnikom towarzyszył wielki entuzjazm i pragnienie zawierzenia swoich intencji przed obraz Matki Bożej Czudeckiej. Choć doskwierał lekki chłód i deszcz, to nie brakowało pogody ducha. Dodawał jej przewodnik - proboszcz parafii ks. dr Czesław Goraj, który czuwał nad całością pielgrzymowania. W drodze pomagał również śpiew prowadzony przez grupę muzyczną.

Niebylec, 13.09.2015

 

Odkrywać skarb Liturgii - Msza trydencka w Niebylcu.

 

 

W sobotę 12 września w naszej parafii Msza Święta sprawowana była wyjątkowo w Rycie Trydenckim. Eucharystia celebrowana w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego zgromadziła wielu parafian, którzy chcieli zobaczyć i uczestniczyć w tej formie modlitwy. Nieznajomość łaciny nie stanowiła przeszkody aby wziąć udział w modlitwie, na której dorastali nasi przodkowie i wszyscy święci Kościoła.

Dla całej parafii, była to także okazja aby zobaczyć ważny element swojej historii, jaką jest modlitwa Kościoła. Przy tej okazji część wiernych wspominała swoje uczestnictwo sprzed blisko 50-laty, gdy jako dzieci przychodzili na modlitwę do kościoła parafialnego. Niektórzy z nich nawet posługiwali do Mszy sprawowanych przez niebyleckich kapłanów.

 

 

Parafia Niebylec, 04.09.2015 r.

Niebylec na Dożynkach Diecezjalnych

 

30 sierpnia odbywały się Dożynki Diecezjalne i XV Dożynki Województwa Podkarpackiego. Nasza parafia na to wydarzenie otrzymała wielkie wyróżnienie. Starostą Dożynkowym dla całej Diecezji został Pan Zbigniew Korab, wójt gminy Niebylec. Natomiast obchody upiększała gra naszej Orkiestry! Nie zabrakło również delegacji z pięknymi wieńcami dożynkowymi, które wspólnie z ks. Proboszczem reprezentowały naszą parafię.

 

 

Parafia Niebylec, 10.07.2015 r.

Msza Prymicyjna ks. Pawła Sworsta

prym pawel sworst

 

W poniedziałek, 29 czerwca, w Uroczystość Świętych Piotra i Pawła, na Mszy Świętej o godz. 18.00 miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Swoją Mszę świętą prymicyjną odprawił ksiądz Paweł Sworst, którego korzenie i dorastanie jest związane z naszą parafią.

 

Nowo wyświęconego księdza michalitę przywitał w imieniu parafii ks. Prałat Stanisław, u boku którego wyrastało i dojrzewało powołanie ks. Pawła. 

 

Obecnie mający swój dom rodzinny w Baryczce ks. Paweł, udzielił błogosławieństwa obecnym kapłanom, siostrze zakonnej, na koniec - wszystkim wiernym.

Ścieżka powrotu