Menu Strony

Parafia Niebylec, 22.11.2015 r.

Uroczystość Chrystusa Króla - przyrzeczenia KSM

Uroczyście przyrzekam pracować nad sobą, aby móc całym życiem wiernie służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie, czynić dobro ludziom, być dobrym członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.”

Te słowa wypowiedziało 22 XI 2015 r. w katedrze rzeszowskiej 100 nowych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji rzeszowskiej. W tym gronie znalazło się aż 7 osób z naszej parafii. Po 3-dniowych rekolekcjach, w tą wyjątkową uroczystość - Chrystusa Króla, która jest świętem patronalnym KSM-u, z rąk ks. bp Jana Wątroby otrzymali oni błogosławieństwo, legitymację i odznakę KSM. To piękne wydarzenie wspaniale wpisuje się w świętowanie jubileuszu XX-lecia istnienia oddziału KSM Niebylec. 

Parafia Niebylec, 21.11.2015 r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

 

 

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc jesienną dla Seminarium Duchownego w Rzeszowie.


2. W najbliższą sobotę i niedzielę 28 i 29 listopada nasz parafialny oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży świętuje 20-lecie powstania. W ramach tego jubileuszu w sobotę wieczorem odbędzie się Mszą Święta dla całej młodzieży zaangażowanej w duszpasterstwo naszej parafii.

 

Parafia Niebylec, 11.11.2015 r.

Dzień Niepodległości

W środę, w 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszym kościele parafialnym sprawowana była Msza Święta w intencji Ojczyzny. Dzień 11 listopada jest zawsze okazją by przypomnieć sobie jak wiele razy Polska musiała walczyć o wolność. Nie tylko przez ponad sto dwadzieścia lat. Wielokrotnie przecież bojowano o zachowanie ducha polskości oraz moralne i duchowe odrodzenie narodu.

 
Po Uroczystej Eucharystii wszyscy wdzięczni za dar niepodległości zgromadzili się na rynku, aby uczestniczyć w dalszych częściach Gminnych Obchodów Uroczystości Patriotycznych. W programie m.in. odśpiewano uroczyście hymn Polski. Oddano hołd poległym. Pan Zbigniew Korab, wójt gminy, podkreślał w wygłoszonym przemówieniu, że wolności naszej Ojczyzny jest również wielkim darem do którego rozwoju jest wezwany każdy z nas. Uroczyste obchody uświetniały poczty sztandarowe szkół, delegacje ochotniczych straży pożarnych oraz wspaniała Orkiestra Niebylca.

 

 

Parafia Niebylec, 01.11.2015 r.

Uroczystość Wszystkich Świętych

 

1 listopada Kościół uroczyście wspomina Wszystkich Świętych. W ten dzień dziękowaliśmy za wszystkich zbawionych - nie tylko tych wyniesionych na ołtarze ale też "zwykłych ludzi" wśród, których możemy mieć nadzieje, że są też nasi bliscy - po to by cieszyć się z ich szczęścia a także z nadziei jaką daje nam Bóg — że my też możemy go kiedyś doświadczyć.   

 
Po Eucharystii odbyła się procesja z modlitwą za zmarłych na cmentarzu, której przewodniczył nasz rodak ks. Piotr Ciepłak MS. Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny przypominają prawdę o wspólnocie Kościoła, obejmującej świętych w niebie, pokutujących w czyśćcu i żyjących jeszcze na ziemi.

Parafia Niebylec, 31.10.2015 r.

Zakończenie nabożeństw różańcowych


Św. Jan Paweł II mówił: „Różaniec jest moją umiłowaną modlitwą. Modlitwą cudowną! W te same dziesiątki różańca serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie. Sprawy osobiste, sprawy naszych bliźnich, zwłaszcza tych, którzy nam są najbliżsi, tych, o których najbardziej się troszczymy. W ten sposób ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim.”

 Jakby w odpowiedzi na te słowa przez cały październik setki osób gromadziło się wieczorem w naszej parafii, by wspólnie odmawiać modlitwę różańcową. Wśród nich była spora grupa dzieci. Po ostatniej październikowej modlitwie, dziękując za ich wytrwałość i systematyczność wszyscy oni otrzymali pamiątkowe nagrody. Jednak "do mety dociera się po to, by wyruszyć dalej", dlatego już teraz zapraszamy dzieci z rodzicami na Adwentowe spotkania…

Ścieżka powrotu