Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Menu Strony

Parafia Niebylec, 24.05.2016 r.

Młodzież wyjeżdżająca na ŚDM w Radio Via

W środę, 18 maja o godzinie 16:30 w Radiu Via można było wysłuchać audycji Światowych Dni Młodzieży. Gościli w niej reprezentanci grupy młodzieży wyjeżdżającej z naszej parafii. Do ŚDM pozostało niewiele czasu, prosimy o modlitwę za to piękne wydarzenie! 

Tutaj gratka. Jeśli nie słuchaliście to nic  straconego:

 http://www.radiovia.com.pl/program/archiwum/audycja-swiatowych-dni-mlodziezy

 

Parafia Niebylec, 22.05.2016 r.

I Komunia Święta dzieci klas III Szkoły Podstawowej

Uroczysty dzień Komunii jest największa ma radością – tak 15 maja śpiewały dzieci klas III szkół podstawowych. Był to dla całej parafii Niebylec wyjątkowy dzień, 22 dzieci przyjęło po raz pierwszy Sakrament Eucharystii. Dzieci, rodzice, chrzestni, wychowawcy i bliscy zgromadzali się na Mszy Świętej o godz. 10:00, aby wspólnie dziękować za dar Sakramentu I Komunii Świętej dzieci. Uroczystość ubogacał piękny wygląd świątyni oraz śpiew scholi.

Parafia Niebylec, 21.05.2016 r.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.

1. Dzisiaj po Mszach św. zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa odbywa się zbiórka do puszek na pomoc dla parafii Ekwadoru w których pracują nasi misjonarze, a które przeżyły trzęsienie ziemi. 

2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. 8.00, 10.00 –  Uroczysta Msza św. połączona z procesją i o 15.00. Gwoździanka 8.00. Na procesje Bożego Ciała zapraszamy: Dzieci z kwiatami i dzwonkami, Strażaków, Orkiestrę, Scholę, Róże do feretronów.

 

Parafia Niebylec, 12.05.2016 r.

Bierzmowanie młodzieży III gimnazjumbierzmowanie 2016

10 maja młodzież III klas gimnazjum przystąpiła do sakramentu Bierzmowania. Celebrację tą poprzedzało ponadroczne ich przygotowanie. Kiedy nadszedł najważniejszy etap życia wiary dla nastolatka wszyscy zgromadzili się w naszej parafialnej świątyni, razem z najbliższą rodzina i świadkami. Obok naszych parafian sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęła młodzież z sąsiednich parafii naszego dekanatu. W sumie 109 osób. Bierzmowania udzielał J.E. ks. Bp Kazimierz Góry – pierwszy biskup diecezji rzeszowskiej. W homilii podkreślał on rolę i odpowiedzialność młodzieży jako nadziei dla naszej Ojczyzny. Zwrócił się także do rodzin, aby były przestrzenią wzrostu wiary ich dzieci.

Ścieżka powrotu