dnia: 18 Wrzesień 2014    |    Imieniny obchodzi: Irena, Stanisław, Józef

Najnowsze artykuły

Parafia Niebylec, 14-09-2014r.

III Pielgrzymka do Matki Bożej Czudeckiej

 

Słoneczna sobota 13 IX dla wielu stała się dniem wejścia na szlak pątniczy. Okazją do tego była III Piesza Pielgrzymka z Niebylca do Czudca. Większość osób z wybiciem godziny 8:00 wspólnie wyruszyło spod parafialnego kościoła, inni zaś dołączali w trakcie drogi. Tak utworzyła się grupa pielgrzymia licząca aż 150 pątników!

Zróżnicowaną wiekowo grupę (najmłodszy uczestnik miał 3 lata) łączyła wspólna chęć oddania czci Bogu z pośrednictwem Matki Bożej, dziękczynienie za Jej opiekę oraz prośby osobiste, w tym aby rozpoczęty  nowy rok szkolny dobrze przeżyć. Wspólne wędrowanie cechowało modlitewne skupienia połączone z radosną atmosferą, którą oprócz Przewodnika – ks. Proboszcza, wprowadzały dwie grupy muzyczne: młodzieżowa i tradycyjna. Nie zabrakło również przygód, niczym ze szkoły przetrwania.

Na miejscu, w Czudeckim kościele już czekał proboszcz parafii Czudec i dziekan naszego dekanatu:ks. Antoni Kocoł. Kustosz sanktuarium ukazał piękno i historię kultu Matki Bożej Czudeckiej, który sięga swoimi początkami XVI w. Centralnym punktem była Eucharystia sprawowana przy ołtarzu Matki Bożej. Po niej czekał pielgrzymkowy poczęstunek.

 

 
Parafia Niebylec, 14. 09. 2014 r.

XXIV Niedziela Zwykła

ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

 

  • Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Tydzień Wychowania.

  • W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 

Parafia Niebylec, 14-09-2014r.

 

Intencje Mszalne w bieżącym tygodniu.

 

Niebylec 22-08-2014 r.

550 - lecie Parafii Konieczkowsko - Niebyleckiej

Wielkie Dziękczynienie!

"Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze tej ziemi”. W roku kanonizacji św. Jana Pawła II przypominaliśmy sobie te słowa wypowiedziane u progu pontyfikatu w czasie pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny naszego Wielkiego Papieża.

 

 

Niebylec 25-07-2014 r.

Wotum Jubileuszowe Parafii Konieczkowsko - Niebyleckiej

 

Z wielką wdzięcznością zwracamy się do Pana Boga w przeddzień naszego Jubileuszu 550 –lecia Parafii Konieczkowsko – Niebyleckiej za dzieła których udało się dzięki Bożej Opaczności dokonać tj.: Malowanie wnętrza świątyni, budowa schodów z podjazdem dla niepełnosprawnych, założenie wyświetlaczy pieśni, nowego nagłośnienia oraz instalacja kamiennego ołtarza i ambonki.

 

Niebylec, dnia 15-05-2014r


Jubileusz 150 lecia Szkolnictwa w Niebylcu.

 

15 maja do naszego kościoła Parafialnego w Niebylcu przybyło wielu znakomitych gości na czele z Jego Ekscelencją Księdzem Biskupem Edwardem Białogłowskim, aby świętować Jubileusz 150 lecia Szkolnictwa w Niebylcu.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3
Copyright © 2014 Parafia Niebylec.
Designed by mixwebtemplates